Kontakt Jazyk CZ
Úvod Pronájem stolů Teq Sporty

Teq Sporty

Teq Sporty


Stoly Teqball ONE i Teqball SMART lze použít k mnoha variantám sportů:

Teqball

Hraje se s běžným fotbalovým míčem velikost 5. Pravidla hry si hráči mohou dle potřeby a náročnosti upravovat, ale oficiální pravidlo jsou následující:
  • každý hráč/tým má tři doteky na to, aby odehrál míč
  • nesmí se dotýkat stolu
  • hráč se se nesmí dotknout míče dvakrát za sebou stejnou částí těla
  • hráč nesmí odehrát míč na soupeřovu polovinu 2x stejným způsobem
  • ve čtyřhře si tým musí nahrát mezi sebou
  • mnoho dalších pravidel najdete v sekci – pravidla a směrnice.
Tato pravidla dělají tento sport mimořádně atraktivní, s možností přizpůsobit ho i pro trénink profesionálních týmů. Teqball lze hrát ve dvou, třech i čtyřech hráčích nebo i více hráčích jako tzv. „obíhanou“, známou ze stolního tenisu. Náš stůl Teqball SMART lze použít i pro individuální hru a tréninky.

TeqVolley

Na tuto hru potřebujete 4 hráče a míč na volejbal. Pravidla jsou velice jednoduchá:
  • Hráči stojí po dvou na obou stranách stolů a odehrávají míč mezi sebou a na soupeřovu stranu. Tým může použít maximálně 3 doteky (může ale hrát i na 1 či 2 doteky). Míč musí dopadnou na soupeřovu polovinu stolu, až poté může být balon odehrán zpět. Edge ball – míč odražen od hrany stolu- znamená novou výměnu, stejně jako v teqballu. Výskok je povolený pouze z poza lajny na podání. Set končí, když jeden tým dosáhne 12 bodů. Druhý vítězný set vyhrává zápas. Teqvolley je velice jednoduchý a zábavný. Může ho hrát kdokoliv od 6-99 let jako hru pro zábavu, nebo jako intenzivní trénink.


QATCH

Při této hře stojí hráči po obou stranách stolu a chytají a hází míč zpět. Odehrání míče musí být z místa, kde jste ho chytli. Míč musí skočit na soupeřovu polovinu stolu a na jeho vrácení zpět máte 3s. Set se hraje do 12 bodů, na dva vítězné sety.Mnoho osobních trenérů otestovalo tuto hru a díky tomu, že při QATCH hráči zapojí všechny svalové skupiny těla, trénují koordinaci, postřeh a myšlení, již několik týmů házené a basketballu zapojilo tuto hru do jejich juniorského tréninkového programu. QATCH může hrát kdokoliv a to jako zábavu, rozcvičku nebo intensivní trénink.

TeqPong

Vše, co pro tuto hru potřebujete je set TeqPong. Hlavní pravidla musíte mít vždy v hlavě, zejména to, že se nesmíte dotýkat stolu. Zbytek pravidel je stejný, jako při hře QATCH, jeden set se hraje do 12 bodů, zápas vyhrává ten, kdo vyhraje 2 sety. Tato hra je velice zábavná a hravou formou výborně rozvíjí koncentraci a postřeh, díky nepředvídatelnému odskoku míčku z důvodu zakřiveného tvaru stolu.

Teqis

Pro tuto hru potřebujete sadu na plážový volejbal a pěnový míček. Není povoleno se dotýkat stolu. Zbytek pravidel je stejný, jako při hře QATCH, jeden se se hraje do 12 bodů, zápas vyhrává ten, kdo vyhraje 2 sety. Tato hra je velice zábavná a hravou formou výborně rozvíjí koncentraci a postřeh, díky nepředvídatelnému odskoku míčku z důvodu zakřiveného tvaru stolu.

TeqFit

Teqballový stůl, zejména pak stůl Teqball SMART, lze použít k rozvoji fyzické kondice, a to formou cvičení HEAT či CROSSFIT. Přední fitness trenéři vyvinuli speciální tréninkový program, který Vám pomůže stůl využít i tímto způsobem.

Video-manuál a ukázky cviků najdete na:

Hlavní partneři

AB design Czech s.r.o. gScore Sportfotbal.cz

Základní informace

Historie teqballu v ČR se začala psát na začátku roku 2019, kdy byla založena Česká Asociace Teqballu - CATEQ, která se stala členem Fédération Internationale de Teqball - FITEQ.

Důležité odkazy

The FITEQ – Fédération Internationale de Teqball logo gScore logo

Mediální partneři


Najdete nás na sociálních sítích

CATEQ na Instagramu CATEQ na Facebook CATEQ na Twitteru