Úvod Novinky Report z TeqMasters Choceň

Detail novinky

10.03.2019

Report z turnaje TeqMasters Choceň


Turnaje se zúčastnilo 10 dvojic,. Většina z účastníků teqball viděla poprvé. Mezi hráči se objevili nejlepší hráči nohejbalu v ČR ale i nohejbalisté z nižších soutěží. Mezi startujicí se pak zařadil i Tomáš Jirsák - bývalý profesionální fotbalista a Petr Karásek - jeden z nejlepších českých freestylerů.  Startovní pole bylo tedy velice pestré a zajímavé. To vše sledovali pánové z mezinárodní federace teqballu FITEQ, kteří na turnaj dorazili.

Ikdyž první kola byla plná nepřesností, ať již z důvodu seznamování se s pravidly či stolem, postupem času turnaj nabízel překrásné výměny a momenty.  Základní skupiny ovládli Tomáš Macurek a Jakub Ftačník (skupina A) a Jan Andrýs a Lukáš Flaks (skupina B).  Již od prvních zápasů na sebe velice dobře upozornila dvojice mladých sportovců Adam Nastoupil a Dominik Veselý, kteří se posléze postarali o jedno z překvapení tohoto turnaje. Přítomné ohromil i Tomáš Jirsák svou naprosto jistou hrou a kontrolou balonu nebo dvojice Ivo Nováček, Jan Marek, jejich zápasy zdobila parádní hra a chytré výměny. Jiří Kalous a Lukáš Rosenberk pak všem dokazovali, že jsou světová extratřída a jejich kopací technika je zkrátka úžasná.

Touto dobou se na turnaji ukázal i VIP host Luděk Zelenka, který si teqball sám poprvé vyzkoušel. Po krátkém rozehrání nastoupil do exhibice a zde dokázal, že mu míč stále není cizí.  Luďka při jeho exhibici podpořil z hlediště Václav Pilař, ambasador českého teqballu, který věnoval svůj podepsaný dres výherci dovednostní soutěže.

První kolo čtvrtfinále svedlo dohromady vítěze skupiny A se čtvrtým týmem skupiny B. A zde se hned zrodilo překvapení, kdy dvojice Macurek/Ftačník ve třetím setu podlehla bojujícím mladíkům Nastoupilovi a Veselému. V dalších utkáních dokázali své zápasy vyhrát páry Jirsák/Poncar, Rosenberk/Kalous a Andrýs/Flaks. Šlo se do bojů o finále, kde všichni byli zvědaví, zda Nastoupil s Veselým dokáží překvapit i po druhé a to proti Rosenberkovi s Kalousem.  I přes velice bojovný výkon mladíků však skvěle rozehraní zkušení borci zvítězili a postoupili tak do finále. V druhém semifinále se vedla také zajimavá bitva. Dvojice Poncar/Jirsák svou trpělivou a přesnou hrou trápila bombéry Andrýse a Flakse. Toto utkání velice ovlivnila indispozice Patrika Poncara, který stále bojuje se zraněním z MS a tak nemohl hrát naplno. I tak to bylo vyrovnané semifinále, které nakonec na svou stranu získal Andrýs/Flaks.

Boj o třetí místo ve zkrácené hře nakonec vybojovali Patrik Poncar a Tomáš Jirsák. Jejich strategie potrápila jinak skvělé Nastoupila s Veselým a přinesla bronz.

Poslední utkání pak byla tří setová bitva mezi těmi nejlepšími. K vidění bylo mnoho pěkných okamžiků a tvrdých smečí. Ke svému zlatu se nakonec probojovali Jiří Kalous s Lukášem Rosenberkem, kteří tak rozšířili svou sbírku úspěchů a také zkušeností.

Vzhledem k nohejbalovým povinnostem vítězů, připadlo právo reprezentovat ČR na velkém mezinárodním turnaji ve Varšavě - Varšava Cup - dvojici Andrýs/Flaks.
Budou tak mít parádní šanci, vidět a utkat se s těmi nejlepšími hráči na světě.

Turnaj, dle ohlasů hráčů samotných, byl zajímavý a dobře zorganizovaný. Jsme moc rádi, že první velká akce na našem území slavila takový úspěch. Největší zásluhu na tom mají naši partneři, město Choceň, Konárek Stavebniny, QH stavby, Femar Choceň, Ekola České Libchavy, Stavona České Libchavy,  Cestovní agentura Fantazie - Invia, Chonet a www.josport.cz s  AB Design, kteří jsou dlouhodobí partneři.

Závěrem také ohromně děkujeme všem, kteří svou činností a pomocí přispěli k bezvadnému chodu celého turnaje a hlavně jeho příprav. Ocenění zaslouží i Zdeněk Musil a Michal Němec, kteří se postarali o mediální zajištění turnaje.

Díky přispění všech těchto partnerů jsme byli schopni zrealizovat akci, která hráče bavila, ale co je hlavní, pomohla  tomu, že v Chocni nyní vzniká skupina prvních teqerů.

Konečné výsledky:

1. místo - Rosenberk - Kalous
2. místo - Flaks - Andrýs
3. místo - Poncar - Jirsák

Záznamy z turnaje je možné zhlédnout na youtube - teqmasters Choceň.

FOTOGRAFIE


foto: https://cateq.rajce.idnes.cz/9.3.2019_TeqMasters_Chocen/
foto2: https://www.rajce.net/a15910103

napsali o nás:

Míra přípravy, organizace a propagace turnaje by měla být vzorem pro nohejbal. V našem sportu si na takto propagovaný turnaj vzpomínám akorát loni v létě - Summer Jokgu Tournament v Čelákovicích .....
Michal Němec - Nohejbal Čáslav

Návštěva Teqmasters celkem zajímavá, ve startovním poli hráči z extraligy, první ligy i z nižších soutěží . Turnaj velmi dobře zvládnutý, organizační úroveň - velmi vysoká . Hostesky u vchodu, vstupné dobrovolné, v nabídce pro diváky zdarma zákusky a např náramky s nápisem Teqball. Na turnaji byl přítomen i Luděk Zelenka, takže událost fakt povedená. Ve hře se dají velmi dobře uplatnit dovednosti z fotbalu. Jako divák jsem velmi spokojen. Sledoval jsem pana Němce, jak ho to focení fakt baví, proto jsou ty fotky top..
Stanislav Zeman - skupina FB nohejbal Orlicko

Další novinky

08.03.2019 Teqball si připisuje další úspěch

Teqball byl přidán do programu plážových asijských her pro rok 2020.

01.03.2019 Co Vás čeká v roce 2019?

Rok 2019 je premiérovým rokem České Asociace Teqballu. A co vše Vás čeká?

Hlavní partneři

gScore AB design Czech s.r.o. Sportfotbal.cz

Základní informace

Historie teqballu v ČR se začala psát na začátku roku 2019, kdy byla založena Česká Asociace Teqballu - CATEQ, která se stala členem Fédération Internationale de Teqball - FITEQ.

Důležité odkazy

The FITEQ – Fédération Internationale de Teqball logo gScore logo

Mediální partneři


Najdete nás na sociálních sítích

CATEQ na Instagramu CATEQ na Facebook CATEQ na Twitteru