Kontakt Jazyk CZ
Úvod Novinky Výsledky 3. kvalifikačního turnaje na EH

Detail novinky

20.03.2023

Do španělské metropele se vydalo sedm českých hráčů, kteří urputně bojovali o co nejvyšší umístění.

Mužská část výpravy se skládala z hráčů: Lukáš Flaks, Petr Bubniak, Roman Lambert, Matěj Kubový a Petr Kratochvíl. Za ženy se pak předvedly Gabriela Zachová a Iva Buřvalová. 

První do soutěže zasáhly singlisté, kde skvělé výkony odvedl tradičně Matěj Kubový, ale i Petr Bubniak. Soutěž singlu měla velkou konkurenci a jelikož startovalo 105 hráčů, byl systém nastaven na vyřazovací od samého počátku. Před branami postupu z prvního kola, zůstal Petr Kratochvíl, jenž nestačil na portugalského hráče. Postup slavili Lambert, Bubniak i Kubový. Druhé vyřazovací kolo mělo hořko-sladkou příchuť, jelikož se proti sobě postavili právě Lambert a Bubniak. Zkušenější Bubniak po dvousetové bitvě dokázal projít do třetího kola. Matěj Kubový změřil síly s arménským, kterého po třech setech zdárně udolal. Ve třetím vyřazovacím kole naši borci brali další cenné vítězsví a probojovali se mezi 16. nejlepších  ( Bubniak vs Sahli 2-1 ; Kubový vs Sirigi 2-1 ). V TOP 16 bohužel spanilá jízda našich borců skončila, ale za jejich výkony patří velké uznání. 

V soutěži mužských dvojic jsme měli tyto týmy:  Bubniak/Flaks, Lambert/Kratochvíl a Kubový/Rodman. Se záludností boje v základních skupinách se nepoprala dvojice Lambert/Kratochvíl. Kubový se slovenským spoluhráčem Rodmanem propluli skupinou bez zaváhání. Flaks/Bubniak se do soutěže zapojili až ve vyřazovací fázi.

První KO bylo ve znamení třísetových bitev. Flaks/Bubniak se vypořádali s rumunským párem, Kubový/Rodman pak s polským. Jejich postup znamenal postup do TOP 16 a další velice těžké soupeře. Flaks/Bubniak se o postup rvali s arménským párem. Po první ztracené sadě, naši hráči dominantně zvítězili v té druhé (12-3). Třetí set byl boj o každý bod a k našemu zklamání, arménský soupeř tuto tahanici vyhrál (8-12; 12-3, 8-12).

Rodman s Kubovým narazili na jeden z nejlepších párů světa, maďarského Baka s Blazsovicsem. Tento duel byl velice vyrovnaný, ale i zde se nakonec radoval maďarský pár ( 12-8; 12-9). I zde tedy naše týmy skončili v TOP 16.

Velké naděje byly vkládány do našeho mixu, kde Flaks a Zachová patří k velice nepříjemným soupeřům. To potvrdili bezproblémovým vítězstvím základních skupin. Do KO jim los nadělil maďarský mix. První prohraná sada náš tým dostala pod tlak. V té druhé to pro české barvy vypadalo nadějně, kdy jsme vedli 11-9. Bohužel ale ani tento náskok jsme nevyužili a soupeř se tak mohl radovat ze zisku setu (11-12) i postupu do další fáze turnaje. Mix Flaks/Zachová tak skončil svou cestu na 9-16. místě.
Do soutěže mixů také naskočila Iva Buřvalová se slovenským partnerem. Jejich cesta však skončila v základnách skupinách, kde získali 1 výhru a jednu prohru.

Ženský debl reprezentovaly Zachová a Buřvalová, které uhrály postupové druhé místo ve skupině. Ve čtvrtfinále jim cestu zkřížil maďarský tým, který zápas ovládl a později tuto kategorii vyhrál.

Dosažené výsledky utvrzují naši pozici v žebříčku kvalifikace na EH. Všem hráčům gratulujeme k umístění a věříme, že poslední turnaj, konající se v Podgorici ( 23-26.3), bude minimálně stejně úspěšný.

Další novinky

15.03.2023 Pořadí kvalifikace na EH 2023

Kvalifikace na EH 2023 je v plném proudu. Jak si stojí ČR a jaké jsou další akce? To se dozvíte v následujícím článku.

26.01.2023 Výsledky 2. kvalifikačního turnaje na EH

Čeští hráči mají za sebou druhý kvalifikační turnaj, tentokráte ze Skopje v Makedonii.

Hlavní partneři

AB design Czech s.r.o. Sportfotbal.cz gScore

Základní informace

Historie teqballu v ČR se začala psát na začátku roku 2019, kdy byla založena Česká Asociace Teqballu - CATEQ, která se stala členem Fédération Internationale de Teqball - FITEQ.

Důležité odkazy

The FITEQ – Fédération Internationale de Teqball logo gScore logo

Mediální partneři


Najdete nás na sociálních sítích

CATEQ na Instagramu CATEQ na Facebook CATEQ na Twitteru