Úvod Novinky Historický úspěch pro český teq

Detail novinky

07.12.2019

Historický moment pro český teq

3. mistrovství světa se konalo od 6.do 9.12 v Budapešti. Zúčastnilo se 56 zemí, letos opět s naší účastí. Hrály se premiérově tři kategorie, single, double a mix. Do tohoto turnaje jsme vstupovali po pěkném úspěchu z loňského roku, kdy jsme v kategorii doublů došli až do osmifinále.
Mistrovství bylo dotované 150 000 USD a zúčastnily se ho světové fotbalové superstar William Gallas, Ronaldinho, Carles Puyol, Simao Sabrosa a Nuno Gomes. Finále MS bylo vysíláno celosvětově na Eurosportu a Digisport HU.

single
hráč: Lukáš Smejkal
postupový klíč: první ve skupině, dále 4 nejlepší z druhého místa > osmifinále
vítěz MS 2019 - Maďarsko - Adam Blázsovisc
Lukáš vstoupil do turnaje prohrou s velice silným reprezentantem Kamerunu (12-20). Následně ale ovládl zbylé zápasy, kdy postupně porazil hráče Kuwaitu (20-6), Indie ( 20-0) a Portugalska ( 20-13 ). Umístil se tak druhý ve skupině a čekal na ostatní výsledky. O jeho nepostupu nakonec rozhodl jediný bod skóre. Jako první nepostupový hráč tak získal krásné 17.místo.

mix:
hráči: Lukáš Flaks, Martina Folprechtová
postupový klíč: dva ve skupině > čtvrtfinále
vítěz MS 2019 - Brazílie - Natalie Guitler, Marquinho Vieira
České duo si odbylo svou světovou premiéru proti týmu Rumunska, které patří k nejlepším na světě. Bohužel také prohrou ( 7-20 ).
Ale i zde se český tým zvedl k velké jízdě. Výhra nad dobře hrající USA ( 20-11), Ruska (20-13) a nakonec potvrzení druhého místa nad týmem Japonska ( 20-17). Postup z druhého místa znamenal souboj ve čtvrtfinále s Černou Horou, ve kterém bojoval i aktuální mistr světa dvojic 2018 Nikola Mitro. Tento zápas české dvojici nevyšel a prohra 2-0 na sety znamenala konec v turnaji a konečné 7. světové místo z 21 zemí, které v mixech bojovalo. Náš přemožitel, Černá Hora, dokráčel později až na třetí místo.

double
hráč: Lukáš Flaks, Tomáš Macurek
vítěz MS 2019 - Maďarsko - Adam Blázsovics, Csaba Banyik
Kategorie, ve které Česko obhajovalo pěkný výsledek, opět nezačala dobře. Nečekaná prohra s týmem Irska (17-20) český tým dostala pod tlak, ale i zde došlo k velkému obratu. Hladké výhry s týmem Indie (20-5) a kontumačně proti Pákistánu (20-0) byly povinností. Následoval zápas se silným Kamerunem, který je šampion Afriky. Zápas se nevyvíjel dobře a Kamerunci od počátku utkání vedli. Vedení si drželi do poloviny utkání, které bylo zlomové. Již rozehraný český tým zápas otočil 10 body v řadě a došel si pro výhru (20-14) a čekalo na výsledek utkání Irska s Kamerunem, které skončilo pro Česko příznivě tak, že všechny tři týmy měly stejný počet bodů.  Při dělbě bodů rozhodla minitabulka pro první místo pro ČR.

Osmifinále vs Polsko

Následovalo vypjaté utkání s Polskem, opět silným týmem, v jehož středu hrál Adrian Duszak - druhý nejlepší hráč světa v singlu.
Tým Polska na většině turnajů skončí mezi 4. nejlepšímy týmy, takže jsme moc dobře věděli, jak těžký soupeř nás čeká. Velkou výhodou bylo, že tým soupeře na poslední chvíli před turnajem vyměnil deblový tým. Oproti očekávaným vítězům polské kvalifikace Duszak/Kaminski jsme hráli proti dvojici Duszak/Galecki.

První set ovládli Poláci (20-14). V druhém setu však ČR ukázalo velkou vnitřní sílu a došlo si pro vítězství (20-13) a rozhodnout musel třetí set. Ten byl neuvěřitelně vyrovnaný. Chvíli byli ve vedení Češi, chvíli Poláci. V těsné koncovce získali Češi (21-19) a mohli se tak radovat z pokoření loňského maxima.

Čtvrtfinále vs Maďarsko

Čtvrtfinále nám přisoudilo druhý tým světa a nyní již aktuální mistry světa Maďarsko. Do  zápasu jsme šli s vědomím, že můžeme jen překvapit a tak hráči měli možnost hrát bez nervů a v klidu. První set ale jasné ovládli favorité (20-4) a nic nenasvědčovalo tomu, že se tento zápas může zdramatizovat. Druhý set ale přinesl historický okamžik, tento set získali Češi, po fantastickém výkonu, v poměru 20-17. Tento výsledek utišil halu a nám přinesl naději k překvapivému postupu. Ten se ale bohužel nekonal a Maďaři potvrdili svou dominanci další výhrou 20-4. ČR tak vypadlo, ale získalo si ohromný respekt celého světa. Naši hráči byli jediní, kteří aktuálním mistrům světa na tomto turnaji vzali set.
V doublech vylepšujeme loňské umístění a  končíme na 6. místě.

O MS závěrem

Celé MS bylo na velmi vysoké úrovni v mnoha směrech.
Zasloužené vítězství týmu Maďarska ve dvou kategoriích nikoho moc nepřekvapilo, stejně jako titul Brazílie v mixu. Level všech týmů šel zase o něco výše. Bylo velmi cenné poznat nové hráče a jejich herní styl. Náš výsledek je skvělý, ale zároveň varovný a zavazujicí do další práce. Lidé z celého světa se snaží být tam, kde jsme nyní my. Je třeba růst, zlepšovat se a pokračovat ve skvěle nastavené práci.

Zlatým hřebem byl přenos finále na stanici Eurosport ale také DigiSport HU. Naši hráči, si kromě skvělého pocitu, mohou užít 4000 USD, které si vybojovali. Krátkou reportáž o výsledku MS bylo možné vidět v pořadu Branky, body, vteřiny (9.12.).

Velká sportovní show, vysílání v TV, celebrity, vysoké prizemoney, 56 států světa, naše umístění - to zní velkolepě. Ale nezapomeňte, toto je stále ještě začátek toho, co vše nám tento sport může nabídnout.

Další novinky

29.10.2019 Z třetí ligy až k teqballu.

Přinášíme Vám rozhovor s vítězem TeqOpen Přelouč v kategorii Masters. Lukáš Smejkal, rychlík, kterého po trávnících nechtěl nikdo nahánět, si teqball velice oblíbil a rázem se stal jedním z nejslibnějších českých teqerů. Pojďme si tohoto hráče ...