Kontakt Jazyk CZ
Úvod Novinky Kvalifikace na MS

Detail novinky

12.06.2021

Česko spouští turnaj National Challenger Series.

Tato série turnajů bude nejen sloužit k rozvoji hráčů a klubů po celé ČR, ale zejména jako splnění kvalifikačních podmínek pro účast na MS, vypsaných Mezinárodní federací teqballu.

Celá česká teqerská špička, doplněna zástupci nově vznikajících a fungujících klubů, se utká o právo startu na MS. Každý z hráčů získá v každém turnaji počet bodů odpovídající jejich umístění. Ti hráči, kteří na konci turnaje budou mít v jednotlivých kategorích nejvíce bodů za umístění, získají přednostní právo reprezentovat ČR na prosincovém vrcholu sezony. Tyto turnaje jsou určené pro hráče, kteří doposud reprezentovali ČR na mezinárodní scéně, ale také pro nové hráče, kteří nyní mají šanci ukázat své dovednosti a získat cenné zkušenosti. 

Turnaj je dotován částkou 4500 EUR. Tato částka je určena zejména pro další rozvoj českého teqballu, i proto je 40% prize money  určeno pro kluby těch nejlepších hráčů, aby podpořila jejich další rozvoj na klubové úrovni.

Dalším přínosem pro hráče samotné je fakt, že hráči obdrží body do světového žebříčku, do kterého vlivem pandemie COVID-19 již více jak rok žádný bod nepřidala.  Umístění ve světovém žebříčku je velice důležitý ukazatel, jelikož přímo ovlivňuje nasazení na MS. Výhodná pozice v tomto žebříčku tak může českým reprezentantům velice pomoci v boji o stupně vítězů na zmíněném mistrovství světa.

Diváci se tak mohou těšit na opravdu zajímavé boje, protože půjde o hodně. Půjde prozatím o největší akci teqballu na našem uzemí, kde se utká mnoho nových členů české teqballové rodiny s tím nejlepším, co doposud Česko nabídlo.

"Ikdyž výhra v této sérii bude znamenat hodně, tak tato akce má další významný úkol, kterým je růst české hráčské základny a konkurenceschopnosti na české i mezinárodní scéně. Během poslední doby jsme rozšířili naše řady o více jak 15 nových klubů, mnoho z těchto klubů bylo požádano, aby nominovalo své hráče, kteří tak budou moci získat zkušenosti, které jim zatím chybí. Naši hráči již posbírali cenné úspěchy na mezinárodní scéně a nyní je potřeba, aby tyto zkušenosti předali dál. Věřím, že tato konfrontace pro ně bude velice příjemná a užitečná a doufám, že se zapojí v co největší možné míře. Jen tak budou jejich kluby moci růst a dohánět zkušené teqery."

Vlastimil Báča
prezident CATEQ

Termíny turnajů:

12.6. - Pardubice
26.6. - Semice u Písku
3.7. - Suchdol u Kutné Hory
24.7. - Velká Bíteš.

Další novinky

06.04.2021 Společnost SportFotbal s.r.o. vstupuje do světa teqballu

Společnost SportFotbal se stává hlavním partnerem České Asociace Teqballu.

17.07.2020 Teqball All-Star game

Václav Kadlec a Tomáš Necid, to je duo, které se v minulosti postaralo o nejednu radostnou chvilku všech českých fotbalových příznivců. Nyní tito zkušení matadoři přijali novou výzvu, teqball. Teqball je stále v Česku na začátku své existence, ...

Hlavní partneři

gScore AB design Czech s.r.o. Sportfotbal.cz

Základní informace

Historie teqballu v ČR se začala psát na začátku roku 2019, kdy byla založena Česká Asociace Teqballu - CATEQ, která se stala členem Fédération Internationale de Teqball - FITEQ.

Důležité odkazy

The FITEQ – Fédération Internationale de Teqball logo gScore logo

Mediální partneři


Najdete nás na sociálních sítích

CATEQ na Instagramu CATEQ na Facebook CATEQ na Twitteru