Kontakt Jazyk CZ
Úvod Novinky Cesta na Evropské hry začíná

Detail novinky

29.09.2022

Evropské hry Krakov 2023

V minulosti jsme vás informovali o tom, že byl teqball přidán do programu Evropských her 2023. Evropské hry, chcete-li evropská olympiáda, je ve světě sportu uznávaná akce. Co naplat, že nejde o světové olympijské hry, které sledují miliardy lidí po celé zeměkouli, stále je to olympiáda, na které se představí jen ti nejlepší z nejlepších. Příští EH se konají v Polsku a to v období od 21.6. do 2.7.2023. Vedle 18 tradičních sportů jako jsou např. atletika, judo, gymnastika, badminton, se divákům nově představí i teqball.

Cesta českých hráčů na Evropské hry však nebude snadná. Na hrách si může zajistit své místo pouze 15 zemí, které budou získávat body v turnajích série European tour. Po konci kvalifikačních turnajů každá z těchto 15 zemí získá 4 kvótová místa ( 2 muži - 2 ženy ).
I když výchozí pozice českých hráčů je výborná, bodový rozestup ve světovém žebříčku není velký, což bude znamenat velký a dramatický boj. Kromě individálních cílů hráčů tak bude jejich snahou pro Českou republiku vybojovat místa zaručující účast na hrách.

Na první kvalifikační turnaj se můžeme těšit již od 29.9.2022 v Budapešti. Následovat budou ještě další tři takto hodnocené turnaje.

Do prvního turnaje zasáhne většina z našich elitních hráčů. Těšit se tak můžeme na deblisty Bubniaka s Flaksem. Ve čtyřhře i singlu bude bojovat David Kratochvíl s Matějem Kubovým. Získat nějaké kvalifikační body se pokusí za ženy Gabriela Zachová a Iva Buřvalová, které pak ještě po boku Flakse a Bubniaka zabojují v mixu.

Věříme, že v dalších turnajích pomohou sbírat body i další zkušení hráči, zejména Šimon Novotný, Lukáš Smejkal ale i Tomáš Macurek. Čeští hráči se tak spojují a vyráží bojovat za společný cíl - nahrát dostatek bodů, aby ČR mohla vyslat své zástupce na EH. 

"Teqballu se otevřela jedinečná příležitost, která může znamenat životní šanci a zážitek pro každého hráče. Na nás, jako České asociaci teqballu, bylo zejména to, vykomunikovat s Českým olympijským výborem, aby i naši hráči teqballu mohli být součástí olympijské výpravy. Ačkoliv byl teqball přidán do programu her, naše asociace stále není členem ČOV a tak zde byla nějaká rizika. Ze strany ČOV se nám však dostalo vřelého přístupu a pokud se čeští hráči na hry dokáží kvalifikovat, budou se hrdě moci připojit k nejlepším sportovcům naší země. Nyní však musí zabojovat jeden za druhého a udržet Česko v top 15 ", komentoval situaci prezident České asociace teqballu.

Jak se českým hráčům v kvalifikaci na EH daří, můžete sledovat na jejich sociálních sítích IG a FB @teqballczech.

Zajímavostí a zároveň motivací pak může být tato informace z posledních EH z roku 2019, které se konaly v Minsku.
Na tu odcestovalo celkem 112 českých sportovců a přivezli celkem 13 medailí ( 2-5-6 ). Zlatý úspěch tehdy zaznamenali střelec David Kostelecký (trap) a dráhový cyklista Tomáš Bábek. O 4 roky dříve pak stříbrnou medaili přivezl judista Lukáš Krpálek. Zařadí se čeští teqeři po boku těchto slavných jmen? Na to si ještě budeme muset počkat.

Jejich cesta právě začíná.

 

 

Další novinky

15.12.2021 Ohlédnutí za MS 2021

Mistrovství světa 2021 bylo díky pandemii Covid-19 vyhlášeno na poslední chvíli. To však neznamená, že nebylo zorganizované na jedničku. Jak MS vypadalo a jak se dařilo našim reprezentantům?

13.06.2021 Výsledkový servis NCS

Výsledky po prvním kole Národní kvalifikace.

Hlavní partneři

gScore AB design Czech s.r.o. Sportfotbal.cz

Základní informace

Historie teqballu v ČR se začala psát na začátku roku 2019, kdy byla založena Česká Asociace Teqballu - CATEQ, která se stala členem Fédération Internationale de Teqball - FITEQ.

Důležité odkazy

The FITEQ – Fédération Internationale de Teqball logo gScore logo

Mediální partneři


Najdete nás na sociálních sítích

CATEQ na Instagramu CATEQ na Facebook CATEQ na Twitteru