Kontakt Jazyk CZ
Úvod Novinky Ohlédnutí za MS 2022

Detail novinky

29.11.2022

Česká republika měla na tomto mistrovství zastoupení v třech kategoriíích – singl muži, double muži a mix. Pro kategorie žen (singly, doubly)  se CATEQ vzdal nominace.

Ohlédneme se nejdříve za kategorií singlu mužů, ve které nás reprezentoval Matěj Kubový, který je tak nyní nejmladším českým hráčem, který kdy ČR reprezentoval na MS. Matěj prolétl základní skupinou jako vítr bez ztráty setu. Do KO 32 mu los přiřadil Norského hráče Jonathana Olsena. Zde Matěj předvedl bezchybný výkon a vybojoval si postup mezi nejlepších 16. V tomto osmifinále ho čekala velká výzva v podobě Adama Blazsovicse, který byl mistrem světa v singlu 2021 a později na tomto MS vybojoval třetí místo.  Na tuto teqballovou legendu bohužel Matěj Kubový nenašel recept a Blazsovicsovi podlehl 2-0 na sety.

Pro Matěje Kubového tak singly skončily a jeho konečné 9-16. místo znamená historicky nejlepší umístění českého hráče v singlu na MS.

Jako další do MS zasáhli naši hráči v  kategorii mužských dvojic. David Kratochvíl a Matěj Kubový měli velká očekávání, ty však nakonec ztížilo zranění kolene Davida Kratochvíla. Naši borci zvládli vyhrát skupinu a v TOP32 narazili na přijatelného soupeře z Tuniska. Nebýt zranění našeho hráče, jistě by se toto vyrovnané utkání dalo zvládnout a přivézt z MS lepší umístění. Po prohře s Tuniskem náš tým obsadil 16-32. místo.

Posledním zástupcem na MS zůstal mix, složený z Lukáše Flakse a Gabrieli Zachové. Skupinu náš tým ovládl suverenně a hned dvakrát svým soupeřům věnoval alespoň čestný bod, aby odvrátili pověstného kanára. Z prvního místa ve skupině náš tým očekával soupeře do KO. Tím se nakonec stal tým Thajska, jenž na tomto MS předváděl velkou akrobatickou show. Všichni tak očekávali velkou bitvu a tato očekávání byla do posledního bodu naplněna. Náš tým vyhrál první set,  v druhém dotahoval náskok soupeře, ale nakonec ho prohrál. O postupu tak rozhodoval napínavý třetí set. Náš tým z počátku prohrával, ohromná bojovnost však přinesla ovoce a české barvy se dostaly do výhody matchballu. Koncovka však byla ve znamení chyb a náš tým se po velice bojovném výkonu nakonec musel sklonit před soupeřem z Thajska. Český mix tak získal 9-16 místo.

Hodnocení Vlastimila Báči

Kvalita hráčů po celém světě neustále roste a konkurence přibývá, čeští hráči se však ani letos  neztratili.

Velice jsme potěšeni výkonem Matěje Kubového v singlu, který ukázal, že má na to, aby velice brzy bojoval o ty nejvyšší příčky v singlu. Stejně tak náš mix v podání dvojice Zachová/Flaks budil svou hrou velký respekt a jejich hra byla fantastická. Jsem si jist, že tento mix bude brzy patřit k nejlepším na světě. Větší očekávání jsme již tradičně měli u dvojic mužů, zde ale byl výkon ovlivněn zraněním Davida Kratochvíla, který I přes svůj handicap bojoval ze všech sil. Jsem velice zvědav jak se bude dvojici Kratochvíl/Kubový dařit na následujících turnajích a bude velice zajímavé sledovat jejich boj s naším dalším párem Bubniak/Flaks. Všichni hráči zde získali cenné zkušenosti, viděli spoustu skvělých zápasů a věřím, že z toho budou těžit v následujících turnajích.

 

 

 

 

Další novinky

22.10.2022 Kvalifikace na MS v teqballu

Česko vybírá reprezentanty na MS

23.11.2022 Mistrovství světa v teqballu 2022

Vyjádření FITEQ o mistrovství světa v teqballu pro rok 2022.

Hlavní partneři

Sportfotbal.cz AB design Czech s.r.o. gScore

Základní informace

Historie teqballu v ČR se začala psát na začátku roku 2019, kdy byla založena Česká Asociace Teqballu - CATEQ, která se stala členem Fédération Internationale de Teqball - FITEQ.

Důležité odkazy

The FITEQ – Fédération Internationale de Teqball logo gScore logo

Mediální partneři


Najdete nás na sociálních sítích

CATEQ na Instagramu CATEQ na Facebook CATEQ na Twitteru