Kontakt Jazyk CZ
Úvod Novinky Matěj Kubový - vzhůru ke hvězdám

Detail novinky

13.11.2023

Matěj Kubový je vycházející hvězda českého a světového teqballu. Když se před dvěma lety, ve svých 16. letech, objevil na prvním turnaji, jen málokdo mohl tušit, jak rychle se tento hráč stane českou singlovou jedničkou a nejspíše ani on sám v té době netušil, jak moc mu teqball změní život. Aktuálně Matěj okupuje 16. místo ve světovém žebříčku mužů a připravuje se na dva vrcholy sezony - Mistrovství Evropy do 19.let (16-17.11. Slovensko) a Mistrovství světa 2023 (29.11.-3.12. Bangkok). Za jeho dosavádními úspěchy stojí samozřejmě velká podpora klubu, rodiny a zejména velká píle, která je Matějovi vlastní.

 

Během dvou let ses stal jedním z nejlepších hráčů u nás. Jak hodnotíš tyto dva roky? 

Za vším stojí tvrdá práce a nespočet tréninků, které jsem se svým klubem TeqBulls Choceň absolvoval. Samozřejmě vše není jen o trénování a posouvání se v teqballe jako takovém, ale klíčovou roli hraje také hlava a mentální nastavení v momentech kdy se nedaří. Sám musím uznat, že když se poohlédnu, jak jsem hrál před dvěma lety a jak hraji nyní, tak ten posun je enormní a to jak v jednotlivcích, tak i ve dvojicích s Davidem Kratochvílem. Teqball mi dal novou šanci něco dokázat, a hned od první chvíle mě chytnul tak, že jsem v sám sobě viděl potenciál k dosažení nějakého úspěchu.

Na blížím se ME U19 budeš jako nejvýše nasazený singlista. Jak tuto skutečnost vnímáš? Cítíš nějaký tlak?

Vnímám to jako nějakou podobu tlaku, kterou si ale na sebe nechci připouštět, jelikož vím, co to dokáže udělat s hráči, kteří mají přehnané sebevědomí.
Na druhou stranu sám vím, že bych měl nějaký úspěch v jednotlivcích dovést domů.

Jaké jsou tvé cíle pro ME U19?

Cíl je rozhodně přivést domů nějaký kov, ať už v jednotlivcích nebo v mužské dvouhře se Šimonem Novotným.

Konkurence v tequ je silná. Sleduješ ale i dění v této mládežnické kategorii? Víš, jací soupeři tě na Slovensku čekají?

Na světové úrovni je konkurence neuvěřitelná a v mládežnických kategoriích tomu není jinak. Už nyní mladí hráči dokážou porážet světovou špičku a překonávat očekávání každým turnajem. Nechci jmenovat jednotlivé soupeře, ale jak už je známo, tak největší kvalitu budou mít Maďaři a Poláci. Určitě se i na ME objeví i nějaké to překvapení.

Krátce po ME odjíždíš na MS 2023 do BANGKOKU. Jak se těšíš na pravděpodobně největší turnaj a show v historii teqballu?

Beru to jako vyvrcholení tohoto roku, kde bude největší konkurence a já sám chci předvést co nejlepší výkon. Poctivě se na turnaj připravujeme a co se týče dvojic, společně s Davidem Kratochvílem chceme určitě posunout naše limity z minulého MS, kde jsme skončili v top32.

Na MS nastoupíš v singlu a  také ve dvojicích s D.Kratochvilem. Jak vnímáš šance v obou kategoriích?

Největší konkurence je samozřejmě v mužských jednotlivcích, kde je můj cíl dosáhnout KO. Pak chci samozřejmě dojít co nejdál, ale sám vím, že konkurence je opravdu veliká, přesto se budu snažit reprezentovat ČR v tom nejlepším světle (pozn.redakce: na MS 2022 skončil Matěj Kubový na 9. místě).
Co se týče dvojic, tak chceme posunout limity z minulého MS a chceme si dojít do posledních bojů v KO.

Zdá se, že MS v Bangkoku bude mít bouřlivou atmosféru. Jsi i na toto připraven?

Myslím si, že pro každého to bude něco nového, sám si ale myslím, že si dokážu na tamější atmosféru zvyknout a dokáže mě vyburcovat k o to lepším výkonům.

Co bys doporučil všem, kteří by s teqballem chtěli začít a následovat tvé kroky?

Každý, kdo chce s teqballem začít, tak musí mít rád míč, protože o tom to vše je. To je naprostý základ a k samotné hře postačí, jenže postupně se budete chtít zlepšovat a vyrovnat zkušenějším hráčům. V teqballe je nespočet možností jak hrát a jak se zdokonalovat. Celkově se musí pracovat na technice, rychlosti, mentalitě a také tam musí být odhodlání posouvat své limity. Źádný úspěch není zadarmo a platí to i o teqballu. Pokud tomu dokážete hodně obětovat, pak mi veřte, že nebudete litovat.

 

Další novinky

28.06.2023 ČR se kvalifikovala na Evropské hry

Sen se stává skutečností. Čeští teqeři společnými silami vybojovali historický úspěch, účast na "Evropské olympiádě".

20.03.2023 Výsledky 3. kvalifikačního turnaje na EH

Ohlédnutí za předposlední zastávkou kvalifikace na Evropské hry 2023.

Hlavní partneři

gScore AB design Czech s.r.o. Sportfotbal.cz

Základní informace

Historie teqballu v ČR se začala psát na začátku roku 2019, kdy byla založena Česká Asociace Teqballu - CATEQ, která se stala členem Fédération Internationale de Teqball - FITEQ.

Důležité odkazy

The FITEQ – Fédération Internationale de Teqball logo gScore logo

Mediální partneři


Najdete nás na sociálních sítích

CATEQ na Instagramu CATEQ na Facebook CATEQ na Twitteru