Úvod Novinky Novinky pro rok 2020

Detail novinky

16.12.2019

Novinky pro rok 2020

MČR

Začneme od konce a to tou nejzajímavější zprávou. V roce 2020 bude mistrovství České republiky v teqballu. První MČR lze očekávat v měsíci listopad. Zcela určitě budou dvě hlavní kategorie - single a double. Díky narůstajícímu zájmu ze strany žen nevylučujeme přidání buď ženské nebo mix kategorie.

MČR bude pro všechny hráče, kteří se zúčastní alespoň jednoho turnaje TeqOpen a pro hráče patřící do skupiny reprezentantů.  Z kapacitních důvodů si Česká asociace teqballu vyhrazuje právo nastavit doplňujicí kritéria pozvánek na MČR.

TeqOPEN turnaje

Série 6 plánovaných náborových turnajů po celé ČR ( Zlín, Brno, Liberec, Praha, Plzeň, Pardubice). Turnaje z této série jsou určeny všem hráčům, zejména pak nováčkům, kteří si teqball chtějí vyzkoušet. Již jedna účast na jakémkoliv z těchto turnajů vás opravňuje startovat na MČR 2020.  Propozice jednotlivých turnajů budou vždy včas zveřejněny. Turnaje OPEN budou primárně turnaje dvojic.  TeqOpen bude mít také svůj národní žebříček.

Světové turnaje - Challengery

Ti nejlepší čeští hráči budou bojovat o body do národního koeficientu zejména na světových turnajích. Tyto turnaje jsou štědře dotované a hlavně bodované. Na základě výsledků Challengerů se hráčům načítají body ve světovém žebříčku. Z tohoto žebříčku pak vychází nasazení do vělkých turnajů jako např. MS. Osm nejlepších týmů z celého světa se pak závěrem roku utká na turnaji mistrů - Masters. Česká asociace teqballu nyní finalizuje program podpory hráčů, které bude vysílat na tyto turnaje. V roce 2019 se tato kategorie turnajů konala např. ve Francii, Srbsku, Maďarsku a Polsku.

Nominace na MS

Nominaci na největší teq akci roku bude mít na svědomí hlavně finálový turnaj.  Na tento závěrečný turnaj obdrží pozvánku hráči české špičky a také ti nejlepší, kteří vzejdou z žebříčku TeqOpen. Jelikož MS zatím nemá stanovené datum ani místo, bude pozvánka rozeslána těm hráčům, kteří splní výběrová kritéria k určenému dni. Určený den bude odpovídat době 2 měsíců před datem konání MS.

Závěrem

To zcela určitě není vše. Rádi bychom zorganizovali nějaký VIP turnaj, po loňském úspěchu máme v plánu zopakovat TeqBeach Tour a také nás čeká promo tour po celé ČR, kde si teqball budete moci sami vyzkoušet.  Přidejte se k rostoucí TeqFamily a staňte se jedním z nás. Teqball, to není jen sport, to je životní styl.

 

 

Další novinky

07.12.2019 Historický úspěch pro český teq

Český republika rozhodně nebyla na MS pouze do počtu.

29.10.2019 Z třetí ligy až k teqballu.

Přinášíme Vám rozhovor s vítězem TeqOpen Přelouč v kategorii Masters. Lukáš Smejkal, rychlík, kterého po trávnících nechtěl nikdo nahánět, si teqball velice oblíbil a rázem se stal jedním z nejslibnějších českých teqerů. Pojďme si tohoto hráče ...

Hlavní partneři

gScore Sportfotbal.cz AB design Czech s.r.o.

Základní informace

Historie teqballu v ČR se začala psát na začátku roku 2019, kdy byla založena Česká Asociace Teqballu - CATEQ, která se stala členem Fédération Internationale de Teqball - FITEQ.

Důležité odkazy

The FITEQ – Fédération Internationale de Teqball logo gScore logo

Mediální partneři


Najdete nás na sociálních sítích

CATEQ na Instagramu CATEQ na Facebook CATEQ na Twitteru