Kontakt Jazyk CZ
Úvod Novinky Teqball přidán do programu Evropských her 2023

Detail novinky

31.05.2021

Teqball na Evropských hrách

Evropské hry mají za sebou krátkou historii, však v roce 2023 to bude terpve třetí ročník. Přesto se tyto hry těší velké popularitě a nejlepší sportovci sem jezdí plnit kvalifikační kritéria na OH a získávat body do světových žebříčků. Na posledních hrách v roce 2019 jsme tak mohli vidět v akci Lukáše Krpálka nebo Davida Kosteleckého, dva olympijské vítěze bojující za naší zemi.

Sportovce na tuto akci vysílá sám Národní olympijský výbor a celá akce si nezadá s popularitou olympijských her. Pro nejlepší sportovce v jednotlivých disciplínách je to tedy velká čest, kdy mohou reprezenovat naší zemi.

A nyní, v roce 2023, bude tato velká sportovní akce s účastí hráčů teqballu.
Teqball se stal 16. sportem, který byl do programu EH zařazen a potvrzuje tak neskutečný celosvětový růst.

Takového ohromného ocenění se takto rychle nedostalo v historii snad žádnému jinému sportu a teqball se tak posunul do společnosti sportů jako atletika, skeet, basketball, badminton a další.

“Pro teqball je to ohromný úspěch, který  tento sport přiblížil účasti na  olympiádě. Pro všechny stávající i budoucí teqery to může být ta pravá motivace proč začít právě s tímto sportem. Teqball tak nyní má opravdu velkou prestiž a ze sportu, který sloužil zejména jako doplněk pro ostatní, je rázem světový sport, ve kterém hráči mohou reprezentovat zemi pod hlavičkou NOV, to je přece fantastické. Pevně věřím, že díky tomu brzy najdeme teqballové stoly po celé republice, v parcích, školách a budeme moci vychovávat novou generaci skvělých sportovců pro vrcholné akce”

Vlastimil Báča

Další novinky

12.06.2021 Kvalifikace na MS

Česko hledá hráče pro MS a spouští sérii NCS.

06.04.2021 Společnost SportFotbal s.r.o. vstupuje do světa teqballu

Společnost SportFotbal se stává hlavním partnerem České Asociace Teqballu.

Hlavní partneři

Sportfotbal.cz gScore AB design Czech s.r.o.

Základní informace

Historie teqballu v ČR se začala psát na začátku roku 2019, kdy byla založena Česká Asociace Teqballu - CATEQ, která se stala členem Fédération Internationale de Teqball - FITEQ.

Důležité odkazy

The FITEQ – Fédération Internationale de Teqball logo gScore logo

Mediální partneři


Najdete nás na sociálních sítích

CATEQ na Instagramu CATEQ na Facebook CATEQ na Twitteru